Учнівські лісництва

Учнівські  лісництва Одещини

Визначальну  роль в трудовому вихованні,  лісівничій  освіті та в допрофесійній підготовці молоді відіграють учнівські  лісництва.  Питання професійного виховання підлітків завжди є актуальним. Поєднання у шкільній освіті навчання, дослідницької роботи та виховної культурно-дозвільної діяльності з лісогосподарського напрямку сприяє розвитку особистості, підготовці її до професійного життя. Учнівські лісництва мають значний вплив на закладання основ професійного становлення молоді. Практична спрямованість діяльності  учнівських  лісництв має на меті набуття учнями допрофесійних знань, умінь і навичок, а також професійну орієнтацію.

На сьогоднішній день в області  активно працює 13  учнівських  лісництв, де займаються 228 учнів.  Діяльність учнівських лісництв полягає у здійсненні юними лісівниками допомоги базовим лісовим господарствам та виконанні суспільно-корисної роботи: зборі лісового насіння, вирощуванні садивного матеріалу, створенні лісових культур, озелененні територій населених пунктів, місць масового перебування та відпочинку населення, очищенні територій державного лісового фонду, берегів водойм від побутового сміття, обгороджуванні мурашників, розвішуванні годівниць та шпаківень, заготівлі кормових віників для лісової фауни та багатьох інших корисних та пізнавальних справах.

 Практично всі  учнівські  лісництва  створені в 2006 році. На даний час є певний досвід роботи. За кожним  учнівським лісництвом  закріплений      робітник лісового господарства. В  будівлях державних підприємств, лісництв  та навчальних закладах  укомплектовані кабінети лісового господарства для шкільних лісництв, де  проводяться заняття з  юними лісівниками області по вивченню природного складу лісів, шкідників та хвороб, таксації лісу та інше.

Впродовж 2017-2018 навчального року  учнями   учнівських  лісництв  проводилась робота по  заготівлі лісового насіння, юні лісівники працювали  в лісових розсадниках, приймали участь в посадці лісових культур та догляду за ними, набували навиків таксації лісу, приймали участь  в огородженні  мурашників, виготовленню  та розвішуванні штучних гнізд, прокладанні  та облаштуванні екологічних стежок.

Весною 2018 року учнівські лісництва  приймали  найактивнішу участь в заходах  щорічної  Всеукраїнської Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках».  Головною  метою  якої  є просвітницька робота серед молоді  щодо значимості лісових насаджень, необхідності їх збереження та примноження. В рамках  Акції   розроблено ряд заходів, спрямованих на ознайомлення  школярів з особливостями вирощування лісів та ведення лісового господарства  (екскурсії на підприємства, день відкритих дверей у лісництвах та лісгоспах, тощо).

Також в рамках Акції, було проведено конкурс на кращий малюнок серед школярів молодших класів та кращий твір серед учнів  старших класів. Переможців конкурсу нагороджено  цінними подарунками на урочистих лінійках в навчальних закладах.

Стало вже доброю традицією в кінці учбового року проводити   зльоти   учнівських  лісництв області. Впродовж останніх  років цей   захід  проводиться  Одеським обласним управлінням лісового та мисливського господарства спільно з  департаментом  освіти  Одеської облдержадміністрації.   На зльоті учнівських лісництв   кожна делегація представляє  виставку своїх досягнень, результати своєї роботи у вигляді щоденників, дослідницької роботи, творчих звітів, відео-матеріалів, виробів з природного матеріалу, тощо. Кожна команда ділилась досвідом роботи у формі презентації. Журі, що складається  з представників Одеського обласного гуманітарного центру та управління лісового та мисливського господарства оцінює  виставку кожного  учнівського лісництва, досвід,  набутий школярами за рік.

Переможець обласного зльоту бере участь у   Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв.

Лісівники  Одещини цілковито зацікавлені у тому, щоб їхні наступники гідно продовжували справу багатьох поколінь працівників лісового господарства по збереженню та примноженню лісів. Готовність це робити виховується  в учнях –  не на словах, а на ділі, за безпосередньої участі дітей у  лісівничій  діяльності.   І, як сподіваються працівники лісової галузі, захоплення юних лісівників переросте в улюблену професію, справу їхнього життя.

Перейти до вмісту